Wellness studio Ondra

Jezme tak abychom žili lépe a déle.

Výživa a sport

Strava při sportu a pohybových aktivitách

Mnoho z nás v současné době začíná chápat, že nedostatek pohybu způsobený dnešními trendy (sedavá zamněstnání, přeprava auty a hromadnou dopravou, sledování televize i koníčky kterým se věnujeme v v pohodlném křesle) negativně ovlivňují nejen naše postavy, ale mají vliv na naše zdraví. Naše snaha o to něco s tím dělat nás vede ke sportovnímu vyžití, které nás vrací zpět do kondice. Tyto aktivity mají veliký význam pro naši oběhovou soustavu, celkovou pružnost postavy i zásadní vliv na imunitní systém a duševní rozpoložení.

Proč Vám o tom píše výživový poradce?

Protože ke sportu patří i několik zásad, které se týkají stravy. Od sportu a podobných aktivit totiž neočekáváme jen víše zmíněná pozitiva, ale také očekáváme splnění dalších cílů jako je proštíhlení postavy, nárůst svalové hmoty, nebo být rychlejší vytrvalejší více uzdvihnout či vyhrát v souěži s kolegou a podobně. Abychom toho mohli dosáhnout je potřeba nejen trénovat, ale starat se o to aby naše tělo mělo vnitřní pohodu a dostatek všeho k rozvoji tím správným směrem.

Těch směrů je několik a od toho je na místě konzultace s výživovým poradcem abychom dodali to potřebné ve správném množství a správném okamžiku. Nedílnou součásí je také správný pitný režim na doplnění tekutin, minerálů, vitamínů a elektrolitů.

Pokud sportujete a chcete to dělat s co nejlepšími výsledky kontaktujte mne a najdeme optimální řešení které Vás povede k novým úspěchům a cílům.

Přihlášení

Přihlášení